Меню Закрити

День безпечного Інтернету

Щороку в перший вівторок лютого у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day).

Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.

Вебінари Школи онлайн-безпеки для дітей

Школа побудована у форматі тематичних вебінарів – усього їх чотири:

  1. Потреби дітей в онлайн-середовищі.
  2. Ризики та труднощі для дітей у Інтернеті.
  3. Безпека дітей онлайн: важливі поради для батьків.
  4. Безпека дітей онлайн: важливі поради для вчителів.

 

 


Національна онлайн-платформа з цифрової грамотності

Відео з інтерв’ю містять огляди щодо сучасного стану безпеки в Інтернеті та поради щодо безпечної поведінки в Інтернеті.


Серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті»

Дізнайтесь, як уберегти дітей онлайн від шкідливих матеріалів, кібербулінгу, суїцидальних Інтернет-спілок, сексуального насильства.

 

 


Серіал “Про кібербулінг для підлітків”

Ви дізнаєтесь, як виглядає кібербулінг, які причини та потенційні наслідки кібербулінгу, як припинити кібербулінг і що робити, якщо хтось із друзів став жертвою кібербулінгу. Участь в освітньому серіалі взяли українська суперстар NK | Настя Каменських і співачка, акторка та ютуб-влогерка Анна Трінчер.

 

 


Онлайн-курс “Права людини в освітньому просторі”

Третій модуль курсу розкриває тему «Права людини та Інтернет»: еволюція концепції прав людини у цифрову еру, результати моніторингу сайтів закладів освіти в Україні (2018).


Онлайн-курс “Цифрові права та безпека для дітей”

Перший в Україні онлайн-курс про цифрові права для дітей, присвячений формуванню цифрових навичок, критичного мислення, навичок безпечного користування найпопулярнішими соцмережами та Інтернетом загалом. Створений громадською організацією “МІНЗМІН” за підтримки Європейською Союзу.


Мікрокурс “Безпека дитини в Інтернеті: від загроз до можливостей” від Уміти

Для педагогів і батьків питання безпеки дітей в Інтернеті завжди є актуальним. При цьому дорослі іноді недостатньо обізнані в тому, як захистити дітей, а головне – як навчити самих дітей дбати про власну безпеку. З цього курсу ви дізнаєтесь про сучасні підходи й принципи, зрозумієте, як проводити заходи з цієї теми.


Онлайн-курс з медіаграмотності для батьків


Проект #stop_sexтинг

 

 

 

 

 

Довідник щодо безпечного Інтернету “Створюємо онлайн-простір разом з дітьми”

Рекомендації щодо онлайн-безпеки для педагогічних працівників

Урок для підлітків «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?»

Урок був розроблений у співпраці з кіберполіцією та видавництвом «Ранок», за підтримки Vodafone Україна. Інтернет-партнер уроку Датагруп.

Мета уроку – інформування дітей про ризики надсилання своїх інтимних фото, а також про злочини, які з цим пов’язані. В уроці використовуються відео матеріали інформаційної кампанії Європолу (європейська поліція) та завдання в форматі діалогу.


Відео про безпеку в Інтернеті

Канал “Права людини та Інтернет”

Канал містить 8 роликів, що відповідають змісту розділів Посібника з прав людини для Інтернет-користувачів та пояснювального меморандуму (Рекомендація СМ/Rec(2014)6 Комітету міністрів країнам-членам щодо посібника з прав людини для Інтернет-користувачів – пояснювальний меморандум).

 

 

 

 


Довідково-інформаційні матеріали

Матеріали, які було підготовлено та адаптовано у межах проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні»:


Перелік рекомендованих для дітей онлайн-ресурсів


Кібербулінг та чат-бот “Кіберпес”

Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через:
– поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;
– повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.

Міністерство цифрової трансформації запустило чат-бот “Кіберпес”, який розповідає про можливі дії дітей, батьків та вчителів у випадку кібербулінгу.

Інтерактивний бот у Telegram і Viber допоможе швидко та доступно дізнатись, як можна самостійно видалити образливі матеріали з платформ соціальних мереж, а також куди звертатись за допомогою.

Простим натисканням кнопок можна знайти інформацію про:

  • Що таке «кібербулінг»?
  • Які бувають його види?
  • Як визначити контент, що містить кібербулінгом?
  • Що робити, якщо Вас кібербулять?
  • Як повідомити платформу та видалити контент, що містить кібербулінг?
  • Як попередити кібербулінг?
  • Як не бути кібербулером?

Чат-бот створений у співпраці та за інформаційної підтримки ЮНІСЕФ в Україні, Міністерства освіти і науки України, Координаційного центру з надання правової допомоги та Міністерства юстиції.

Звернутися до кіберполіції