Меню Закрити

День Соборності України

Щороку 22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна відзначає День Соборності. Офіційно це свято встановлено Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42.
Акт Злуки став історичним об’єднанням українських земель в одній державі. Він увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття.
На початку ХХ століття українці об’єднались після падіння імперій. Сьогодні Україна відновить соборність після перемоги над російським агресором.

Термін «соборність» має кілька значень. Це і об’єднання в одне державне ціле всіх земель, заселених певною нацією на суцільній території. А також і духовна консолідація всіх громадян держави, їх згуртованість, незалежно від національності. Але соборність – це також і територіальна цілісність держави. Тому звільнення від російського окупанта всіх українських земель є нашою спільною метою.

Напередодні Дня Соборності України, протягом 16-20 січня 2022 року, у ліцеї були проведені національно-патріотичні заходи.
Так, класними керівниками та класоводами були проведені тематичні виховні години та уроки державності, бібліотекарем Ніною Халімончук оформлена книжкова виставка «Книжковий ланцюг єдності», педагогом-організатором Світланою Головенко проведено святковий захід «Україна Соборна. Разом до Перемоги!» для учнів 5-11 класів, який відбувся в укритті ліцею, незважаючи на сигнал повітряної тривоги.
Підсумком святкових заходів стала урочиста хода учнів та працівників ліцею із державною символікою центральними вулицями села Вереси та проведення акції «Єдині».
Також до патріотичної акції доєдналися староста села Олексадр Шут, представники місцевого самоврядування, колектив та вихованці Вересівського дошкільного навчального закладу «Журавлик» та мешканці громади села.


Схожі записи