Меню Закрити

Все про ВІЛ та СНІД

Що таке ВІЛ

Вірус імунодефіциту людини або ВІЛ – два види вірусів з роду лентивірусів (родини ретровірусів), хазяїном яких є людина. Спричинюють синдром набутого імунного дефіциту (СНІД), — хворобу імунної системи за якої організм хворого втрачає можливість захищатися від ВІЛ-асоційованих хвороб: опортуністичних інфекцій та пухлин. Без лікування смерть настає в середньому через 9-11 років після зараження (в залежності від підтипу вірусу).

 


Шляхи передачі

ВІЛ передається:

 • Через кров – при потрапляння крові чи інших біологічних рідин, що містять кров (сперма, виділення піхви, грудне молоко) від ВІЛ-інфікованої особи до здорової людини. Найчастіше цей шлях реалізується при ін’єкційному введенні наркотичних речовин брудними шприцами та голками, що вже використовувались іншими особами.
 • Статевим шляхом – підчас незахищених статевих стосунків, незалежно від того чи це вагінальний, оральний чи анальний секс.
 • Внаслідок передачі вірусу від інфікованої ВІЛ матері до її дитини підчас вагітності, пологів та годуванні груддю. Ризик інфікування зростає під час годування дитини груддю, при важкому перебігу хвороби у матері та складних пологах.

ВІЛ не передається:

 • При спільному користуванні побутовими речами, посудом, роботі в одному приміщенні
 • У лазні та сауні Підчас поцілунків Обіймах та рукостисканні
 • При чханні та кашлі
 • Через поручні, дверні ручки, столи, стільці
 • При укусах комарів чи інших комах.

Поширені міфи про ВІЛ/СНІД


Симптоми

На ранніх стадіях ВІЛ не має жодних симптомів. Щоб зрозуміти, чи вірус є, необхідно пройти тест. Втім на сьогодні досліджено певні клінічні симптоми, що можуть вказувати на наявність ВІЛ: лихоманка чи діарея без очевидних причин, що триває більше місяця, безпричинна втрата ваги, порушення роботи нирок, часте перенесення тяжких бактеріальних інфекцій, стрімке зниження гостроти зору та інші ознаки. Обов’язково слід пройти тестування на ВІЛ при наявності таких захворювань: інфекцій, що передаються статевим шляхом, гепатиту B/C, запалень в порожнині рота, кандидозу, оперізуючого лишаю, псоріазу, рецидивуючих інфекцій верхніх дихальних шляхів, менінгіту, злоякісних новоутворень.


Тестування на ВІЛ та гепатити в місті Житомирі

Вчасне виявлення вірусів в організмі гарантує найменшу шкоду вашому здоров’ю. Адже чим раніше вірус знайдено, тим швидше людина потрапляє під медичний нагляд і розпочинає лікування.

 • Обласний центр профілактики та боротьби із СНІДом – м. Житомир, вул. Покровська, 28 +380412553603
 • Обласний центр крові – м. Житомир, вул. Кибальчича, 16 +380412395857
 • Житомирська центральна міська лікарня № 1 – м. Житомир, вул. В. Бердичівська, 70 +380412340483
 • Поліклініка центральної міської лікарні № 2 – м. Житомир, вул. Лесі Українки, 16 +380412424865

 

 


Національна гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІДу

0 800 500 451

 

 


Інформаційно-довідкові матеріали


Всесвітній день боротьби зі СНІДОМ

1 грудня відмічається Всесвітній День боротьби зі СНІДом.

Його мета – привернути увагу громадськості і нагадати суспільству, що ВІЛ/СНІД є однією з самих глобальних проблем людства.


Більше інформаційно-просвітницьких матеріалів

 

 

Схожі записи