Меню Закрити

Кримінальна відповідальність за злочини під час воєнного стану

Із запровадженням воєнного стану до Кримінального кодексу України було внесено низку важливих доповнень, зокрема й щодо заборони поширення інформації про переміщення  військовослужбовців, зброї та техніки Збройних Сил України, військових формувань.

За статтею 114-2 Кримінального кодексу, покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років загрожує за поширення інформації про направлення чи переміщення зброї, озброєння та боєприпасів територією України, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України чи Міністерством оборони України або в офіційних джерелах відповідних відомств країн-партнерів.

У разі поширення інформації, яка дає змогу ідентифікувати на місцевості рух ЗС України або місце їхнього знаходження, передбачено позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

Позбавленням волі на строк від 8 до 12 років караються вищезазначені дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб або з метою надання такої інформації державі-агресору, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки.

Актуальна інформація під час воєнного стану

Схожі записи