Меню Закрити

Коротка довідка

Європейський Союз (ЄС) – це економічний та політичний союз, що об’єднує 27 незалежних держав-членів, що розташовані в Європі.

ЄС діє через систему незалежних наднаціональних інституцій та спільно узгоджених рішень держав-членів.

Найважливішими інституціями ЄС є: Європейська комісія, Рада Європейського Союзу, Європейська рада, Суд Європейського Союзу, Європейський центральний банк та Європейський парламент, який обирається кожні 5 років громадянами Європейського Союзу.

У ЄС діє єдиний ринок через стандартизовану систему законів, що діють у всіх державах-членах. У Шенгенській Зоні (до складу якої входять 22 держави-члени та 4 держави, що не є членами ЄС) паспортний контроль скасовано. Політика ЄС спрямована на забезпечення вільного руху людей, товарів, послуг та капіталу, законодавчих актів про спільні питання справедливості та підтримки спільної торгової політики, сільського господарства, рибальства та регіонального розвитку.

 

 

На сьогодні, Європейський Союз займає площу 4 233 255 км2 (7-ме місце в світі), з населенням близько 445 мільйонів людей (3-тє місце).


День Європи

День Європи – свято, що відзначається 5 травня Радою Європи та 9 травня Європейським Союзом, а також офіційно в Україні щорічно у третю суботу травня з 2003 року.

Відеоматеріали

 

 


Інформаційно-просвітницькі матеріали