Що таке секстинг та чим він небезпечний?
#Stop_sexтинг – це інформаційно-освітня кампанія, яка створена у 2018 році з метою захисту українських дітей від сексуального насильства в Інтернеті.
Секстинг (англ. sexting, від sex + texting) — пересилання особистих фотографій, повідомлень інтимного змісту за допомогою сучасних засобів зв’язку: стільникових телефонів, електронної пошти, соціальних інтернет-мереж.
Діти можуть надсилати такі матеріали як знайомим, так і не знайомим їм у реальному житті людям. І з багатьох причин секстинг цікавий для дітей: з його допомогою вони вивчають власну сексуальність, виражають довіру, а ще часто вважають, що це безпечніше, ніж сексуальні стосунки. Також діти надсилають такі зображення, аби пофліртувати або із бажання отримати комплімент та привернути до себе увагу. І в разі позитивного відгуку у них може виникає залежність від цих приємних почуттів.
Секстинг може призвести до дуже тривожних наслідків. Матеріали подібних переписок можуть бути оприлюднені, що часто призводить до кібербулінгу та булінгу дитини у школі. Крім того, коли дитина вже у дорослому віці вступає до вищого навчального закладу чи шукає роботу, то інформацію про кандидатів часто перевіряють в Інтернеті і такі матеріали можуть завадити здійснити мрію.
Онлайн-грумінг та сексторшен
Онлайн-грумінг — це процес комунікації із дитиною в Інтернеті, під час якого злочинці налагоджують довірливі стосунки із дитиною з метою сексуального насильства над нею у реальному житті чи онлайн – це коли вони змушують дітей робити виконувати певні сексуальні дії перед камерою. Злочинці свідомо будують своє спілкування із дитиною таким чином, аби викликати в неї теплі почуття та довіру, показати що вона цінна та унікальна. Вони можуть прикидатися однолітками дитини, пропонувати роботу моделлю, дарувати подарунки тощо.
Сексторшен – налагодження довірливих стосунків із дитиною в Інтернеті з метою отримання приватних матеріалів, шантажування та вимагання додаткових матеріалів чи грошей. За статистикою американської організації Thorn, 68% випадків вимагання не закінчуються, навіть якщо дитина відправила злочинцю те, що його цікавило.
Якщо дитина стала жертвою кібергрумінги чи сексторшену, варто негайно звертатися до Поліції або Кіберполіції.
Правила поведінки у соціальних мережах
- Спілкуватись тільки із людьми, яких знаєте в офлайн-житті.
- Закрити у соціальних мережах сторінку та список друзів від незнайомців.
- Не вказувати у своїх профілях адресу, номер телефону та школи, де дитина навчається.
- Не позначати геолокацію у своїх публікаціях.
- Перед публікацією чи надсиланням повідомлень користуватись “Тестом білборда” – уявляти, що вся інформація, надіслана в Інтернеті, автоматично публікується на великому білборді поруч зі школою.
Більше інформації, пояснень та рекомендацій
Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті
15 вересня в Україні почала діяти Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті – 1545*3.
Спеціалісти лінії 1545*3 працюють цілодобово та надають інформацію щодо безпечної поведінки в цифровому середовищі для попередження насильства, порушення прав та інших зловживань в Інтернеті, а також щодо шляхів реагування на негативний онлайн-досвід.
Відеоматеріали
Інформаційно-довідкові матеріали
- Ключові повідомлення від батьків до дітей щодо налаштування безпечних відеодзвінків.
- Як педагогічні працівники можуть включити тему онлайн безпеки у шкільні заняття?
- 5 кроків: Що робити, якщо я вже надіслав оголене зображення?
- Рекомендації щодо онлайн-безпеки для педагогічних працівників
- Довідник щодо безпечного Інтернету “Створюємо онлайн-простір разом з дітьми”
- Урок для 1-2 класу “Моя суперсила – безпека і Інтернеті” (Урок, презентація)
- Урок для 3-4 класів “Не ведусь: ми герої безпеки в Інтернеті”
- Урок для 6-8 класів “Не_ведись: прояви свою стійкість в Інтернеті” (Урок, презентація)
- Урок для підлітків «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?»
Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства
18 листопада в Європі відзначається Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства.