Меню Закрити

Тиждень охорони праці


Коротка інформація

Щорічно 28 квітня у понад 100 країнах світу, з метою привернення уваги суспільства і, головне, влади – до пробле­ми безпеки людини на робо­чому місці, відзнача­ють Всесвітній День охорони праці.

Це свято започаткувала Міжнародна організація праці (МОП), яка вирішила розширити масштаби своєї діяльності з просування ідеї охорони праці в сучасному суспільстві. Одним з головних аспектів цієї роботи є розробка заходів щодо зниження рівня смертності на виробництві.

У 2023 році у ліцеї був проведений тематичний Тиждень охорони праці.Державна служба України з питань праці
Основними завданнями Держпраці є:

 • реалізація державної політики у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов’язкове державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб;
 • здійснення комплексного управління охороною праці та промисловою безпекою на державному рівні;
 • здійснення державного регулювання і контролю у сфері діяльності, пов’язаної з об’єктами підвищеної небезпеки;
 • організація та здійснення державного нагляду (контролю) у сфері функціонування ринку природного газу в частині підтримання належного технічного стану систем, вузлів і приладів обліку природного газу на об’єктах його видобутку та забезпечення безпечної і надійної експлуатації об’єктів Єдиної газотранспортної системи.

Сайт Державної служби України з питань праці

 

Корисні відеоролики

 

YouTube-канал Державної служби України з питань праці


Безоплатна правова допомога

Відповідно до Закону України “Про безоплатну правову допомогу” безоплатна правова допомога – правова допомога, що гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів та інших джерел.

Інформація щодо надання безоплатної вторинної правової допомоги розміщена за посиланням.


Психологічна підтримка

Соціальний педагог, заступник директора з виховної роботи – Ващенко Олег Валентинович.

Контактна інформація: тел. 0673890992 (Viber, Telegram), e-mail: vash.oleg.2004@gmail.com

Сторінка соціального педагога

Матеріали щодо психологічної підтримки здобувачів освіти розміщені на вебсайті закладу на тематичних сторінках:

Медіаграмотність Безпека в Інтернеті Збереження здоров’я


Проєкт «Школу-вгору»

Проєкт спрямований на розвиток цифрових компетентностей і психосоціальну підтримку, що реалізується Благодійним фондом «Восток SOS» у партнерстві з естонською організацією Mondo, БФ «Справжні українці» та БФ «Щире серце», за підтримки Гуманітарного Фонду для України

У рамках даного проєкту у закладі протягом 5 місяців спільно із соціальним педагогом працюють двоє студенток-психологинь з метою посилення психологічного компоненту та проведення просвітницької і профілактичної роботи.

Ангеліна Віталіївна Telegram та Каріна Ігорівна Telegram

Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?»

Ментальне здоров’я – це непомітний, але водночас головний двигун людини, що дозволяє не лише повноцінно жити, а й ефективно функціонувати у суспільстві. Регулярне піклування про власний стан може наштовхнути на відкриття внутрішнього джерела сили, що допоможе пройти крізь складні часи. Тому дбати про своє ментальне здоров’я – така ж базова необхідність кожної людини, як і дбати про здоров’я фізичне. Ментальне та фізичне здоров’я – нерозривне ціле.

У межах комунікаційної кампанії Всеукраїнської програми ментального здоров’я створено спеціальну сторінку «Ти як?», де запропоновані:

 • контакти,
 • посилання,
 • поради,
 • продукти,
 • техніки та методики, які допоможуть піклуватися про ментальне здоров’я – своє та людей поруч.

Більше інформації про ментальне здоров’я можна також на сторінках у соціальних мережах: Facebook, Instagram, YouTube, Twitter, Telegram, TikTok, Viber.

Детальніше про програму


Просвітницькі та навчальні матеріали

Практичний порадник “Як вижити під час надзвичайної ситуації та в умовах війни: легко про серйозне” 

Правила поводження у надзвичайних ситуаціях та Правила поводження із вибухонебезхпечними предметами

Вибухонебезпечні предмети та мінна небезпека


Документи

 1. Закон України «Про охорону праці»
 2. Кодексу законів про працю України
 3. Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»
 4. Указ Президента України від 18.08.2006 №685/2006 “Про день охорони праці”

Сторінка соціального педагога

День охорони праці (2022)

Схожі записи