Меню Закрити

Вимагати нюдси – це злочин


З появою смартфона з камерою майже у кожного, у суспільстві з’явився і новий термін «секстинг».

Секстинг – це обмін власними інтимними фото чи відео (нюдсами). У дітей також є смартфони, а отже, вони можуть робити та надсилати нюдси.

Згідно зі статистикою в Україні, 8% (майже 400 дітей з 4700) дітей просили надіслати фото чи відео їх оголеного тіла та 2% (100 дітей) надіслали такі матеріали.

Все частіше стаються ситуації, коли діти вимагають інтимні фото та відео (нюдси) в інших дітей чи змушують його виготовляти та надсилати. Найважливіше, чого варто навчати дітей – це те, що вимагати оголені фото та відео (нюдси) – це злочин. Нікому не можна вимагати такий контент, не можна просити інших дітей надсилати такий контент, крім того, дітям не можна робити і надсилати такі фото та відео. Важливо відзначити, що дитина завжди є жертвою, коли її вимагають надіслати такий контент і особа яка просить про такий контент завжди буде нести відповідальність за вимагання контенту у дитини.

Відповідальність

Усі ці дії караються законом, згідно з Кримінальним кодексом України, Стаття 301-1 – це одержання доступу до дитячої порнографії, її придбання, зберігання, ввезення, перевезення чи інше переміщення, виготовлення, збут і розповсюдження. За такі дії передбачено покарання у виді позбавлення волі від 8 до 12 років.

Кримінальну відповідальність за даним видом злочинів несуть відповідно до частини 1 статті 22 Кримінального кодексу України, усі особи яким до моменту вчинення кримінального правопорушення виповнилось 16 років.

Водночас особи віком від 11 до 16 у разі вчинення кримінального правопорушення (зокрема виготовлення та поширення оголених фото та відео на яких зображена сама дитина або інша дитина, без примусу чи прохання, або вимагання в іншої дитини таких матеріалів) будуть застосовуватись примусові заходи виховного характеру, відповідно до статті 498 Кримінально-процесуального кодексу України.

У випадках коли дитина молодше 16 років вчинила кримінальне правопорушення, її батьки будуть нести адміністративну відповідальність, а також можуть нести цивільну відповідальність, зокрема у порядку відшкодування моральної та матеріальної шкоди.

 Що робити дитині, якщо їй хтось надіслав небажані оголені фото або відео (нюдси)?

Якщо хтось без згоди дитини надсилає їй матеріали інтимного характеру – це можна розцінювати як сексуальне насильство (розбещення). Саме тому важливо навчити дітей правильного алгоритму дій:

Варіант 1: Дитині варто написати співрозмовнику, що такі повідомлення не є нормальними – «це не окей».

Якщо дитина особисто знає відправника, то варто почати з розмови.Також дитині краще видалити з листування фото чи відео та пояснити, що їй неприємний такий контент і його надсилання є протизаконним. Якщо діалог набиратиме негативних обертів – краще заблокувати співрозмовника.

Варіант 2: Дитині варто звернутися по допомогу.

Якщо контент надіслала незнайома людина – дитині краще звернутися до дорослих, яким вона довіряє, по допомогу. Дитина не має вирішувати ситуацію самостійно.

Допомога та підтримка

За додатковими порадами діти та дорослі завжди можуть звернутися на консультаційну лінію 1545 (далі обрати “3”) – дзвінки безплатні та анонімні, лінія працює цілодобово, а також за консультацією до психолога.

Зупинити поширення та видалити фото та відео з інтернету.

В Україні за підтримки телеком-оператора «Датагруп» функціонує сервіс Take It Down, що зупиняє поширення та видаляє онлайн фото та відео, що можуть скомпрометувати особу віком до 18 років.

 

Що таке Take It Down?

Take It Down – це безплатний сервіс, який допоможе вам видалити або припинити онлайн поширення оголених, напівоголених або відверто сексуальних фотографій та відео, зроблених особою до 18 років.

Ви можете залишатися анонімними під час використання сервісу, і вам не потрібно відправляти ваші зображення або відео нікому. Take It Down працюватиме на публічних або незашифрованих онлайн-платформах, які погодилися приєднатися до роботи сервісу – такі, як Instagram, Facebook, TikTok, Snap.Inc та інші.

Сервіс працює шляхом присвоєння унікального цифрового відбитка, який називається значенням хешу. Онлайн-платформи використовують це значення для виявлення зображень або відео на своїх сервісах і видалення компрометуючого вмісту. Все це відбувається без завантаження зображення або відео з вашого пристрою та без перегляду його кимось.

Зверніть увагу, що у онлайн-платформ можуть бути обмежені можливості видалення вмісту, який вже було опубліковано у минулому. Залежно від онлайн-платформи видалення може не здійснюватися миттєво.

Додаткова інформація

Більше корисних порад, просвітницької інформації та матеріалів розміщено на сторінці соціального педагога, а також можете звернутися за допомогою

Схожі записи