Меню Закрити

Корисна інформація для учнів та батьків під час зимових канікул

Тривалість канікул

Відповідно до структури 2023/2024 навчального року у ліцеї починаючи з 23 грудня 2023 р. по 14 січня 2024 р. проходитимуть зимові канікули (23 дні).

Освітній процес відновиться 15 січня 2024 року відповідно до розкладу уроків та дзвінків.

Бажаємо усім дітям безпечних та цікавих канікул!

Оперативне інформування учасників освітнього процесу

З метою оперативного інформування учасників освітнього процесу діє спеціально створений Telegram-канал закладу (https://t.me/schoolveresy). На даному ресурсі буде розміщуватись наступна інформація:

• Термінові оголошення та важлива інформація щодо діяльності закладу, здійснення освітнього процесу,
  • Анонси різноманітних подій,
  • Просвітницькі матеріали та інформація від соціального педагога та практичного психолога,
  • Інша важлива інформація.

Telegram-канал ліцею

Чек-лист

Читацькі списки для сучасних школярів

До списків увійшли класичні й сучасні твори зарубіжних та українських письменників, які є актуальними й цікавими для сучасних школярів. До списку рекомендованих творів українських авторів увійшло 70 позицій від понад 60 авторів.

Безпека

Базові правила безпеки під час зимових канікул та різдв’яно-новорічних свят

Більше інформації про правила пожежної безпеки під час новорічних та різдвяних свят

Україна – одна з найзамінованіших країн у світі! Міни, розтяжки, нерозірвані снаряди калічать, а іноді й забирають життя українців. І підстерігають вони не лише на суші, але й у річках, озерах, ставках та морі.

Під вибухонебезпечними предметами слід розуміти будь-які пристрої, засоби, підозрілі предмети, які здатні за певних умов (або при дії на них) вибухати.

Більше інформації про вибухонебезпечні предмети

Актуальна інформація під час воєнного стану

Гарячі телефонні лінії

Оскільки в період війни та під час канікул, коли часто вся родина постійно перебуває вдома, кількість випадків насильства може збільшуватися, особливо це стосується дітей із сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

З метою захисту прав здобувачів освіти від будь-яких видів і форм насильства, рекомендуємо звертатися за консультацією та допомогою до фахівців психологічної служби ліцею, а також на гарячі телефонні лінії:

Гарячі телефонні лінії

Відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків

Законом України “Про охорону дитинства” визначено, що батьки або особи, які їх замінюють, зобов’язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров’я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці . Закон передбачає, що виховання в сім’ї є першоосновою розвитку особистості дитини.

Відповідальність щодо виховання дітей покладена на обох батьків, незалежно від того проживають вони разом чи окремо, оскільки обов’язок здійснювати належне виховання та нагляд за малолітнім є рівним для обох з них.

Тому неналежне виховання малолітнього – це правопорушення батьків і, як наслідок, настання відповідальності.

Обов’язки батьків висвітлені в ст. 150 Сімейного кодексу України, згідно якої батьки зобов’язані:

• виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім’ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини;
  • піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток;
  • забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя та поважати дитину.

За невиконання або неналежне виконання обов’язків щодо виховання дітей батьки можуть бути притягнені до різних видів юридичної відповідальності, а саме:

• Адміністративна відповідальність,
  • Кримінальна відповідальність,
  • Сімейно-правова відповідальність (Батьки можуть бути позбавлені батьківських прав).

Більше інформаційно-просвітницьких матеріалів

Соціальний педагог здійснює соціально-педагогічний патронаж.

Соціально-педагогічний патронаж у системі освіти сприяє взаємодії закладів освіти, сім’ї і суспільства у вихованні здобувачів освіти, їх адаптації до умов соціального середовища, забезпечує профілактику та запобігання булінгу (цькуванню), надання консультативної допомоги батькам, психологічного супроводу здобувачів освіти, які постраждали від булінгу (цькування), стали його свідками або вчинили булінг (цькування).

Схожі записи