ЗНО-2022 (національний мультипредметний тест)
Зміни у зв’язку із воєнним станом в державі
Воєнні дії на території нашої держави зумовили певні обмеження й умови, на які не можна не зважати під час організації вступної кампанії.
Так, цього року неможливим є проведення традиційного ЗНО, з огляду на що заплановано запровадити тестування, подібне до нього, а саме національний мультипредметний тест (НМТ) – для вступу для здобуття вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти на всі спеціальності (бюджетні місця), на кон’юктурні та медичні спеціальності (зокрема, контракт).
Український центр оцінювання якості освіти на своєму веб-сайті надав інформацію щодо проведення ЗНО та проведення вступної кампанії у 2022 році:
Особливості проведення національного мультипредметного тесту (НМТ-2022)
Тестування відбудеться в комп’ютерному форматі, завдяки чому буде створено максимально безпечні умови для учасників вступної кампанії, та міститиме завдання з української мови, математики, історії України.
Загальна кількість завдань національного мультипредметного тесту – 60, на виконання яких буде відведено 90 хвилин.
Завдання буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) учасник знатиме після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100-200 балів. Для отримання результату за шкалою 100-200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.
Актуальна інформація щодо НМТ систематизована в окремий розділ на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
Завдяки розділу кожен охочий може дізнатися про зміст і типи завдань кожного блоку НМТ, процес оцінювання, а також отримання результатів. Крім цього, портал УЦОЯО пропонує добірку корисних ресурсів, які допоможуть повторити теми та призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.
На особистій офіційній сторінці випускники отримують запитання, на які мають надати відповідь:
- Чи потрібно їм складати НМТ?
- В якій області він\вона хоче складати НМТ?
- У якому місці він\вона буде складати НМТ?
У Житомирській області центри тестування будуть працювати упродовж 10 днів у містах: Житомир, Новоград- Волинський, Коростень, Бердичів. Випускники, які є внутрішньо- переміщеними особами, можуть отримати область, де їм найзручніше пройти тестування.
Реєстрація на НМТ здійснювалась до 19 квітня 2022 року
Календарний план організації та проведення
Пробне ЗНО-2022
Всі, хто зареєструвався, до кінця року зможуть повернути кошти, що не були використані для підготовки до пробного ЗНО. Наразі Український центр оцінювання якості освіти розробляє відповідний механізм. Про деталі невдовзі буде повідомлено на сайті.
Проходження пробного ЗНО допоможе ознайомитися з організаційними умовами проведення тестування (з порядком доступу до пункту тестування і робочого місця, особливостями роботи із бланками відповідей тощо), структурою та змістом тестових зошитів, а також з’ясувати рівень своїх навчальних досягнень і, як наслідок, уникнути зайвого хвилювання та зосередитися під час основної сесії саме на виконанні тестових завдань.
Проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання 19 і 26 березня не є можливим у зв’язку із загарбницькими діями Російської Федерації проти України.
Пробне тестування з української мови, української мови і літератури було заплановано 19 березня, з історії України, з математики, математики (завдання рівня стандарту), з біології, з географії, з фізики, з хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) – 26 березня. У день проведення пробного ЗНО кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.
Результати пробного ЗНО-2022 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 25 березня з української мови, української мови і літератури, 1 квітня — з інших навчальних предметів.