Меню Закрити

Що потрібно знати про гепатит А

Як передається гепатит А?

Гепатит А не передається повітряно-крапельним шляхом, як, наприклад, COVID-19. Гепатит А – це хвороба, яку люди називають «хвороба Боткіна» або «хвороба брудних рук». Це захворювання печінки, викликане вірусом гепатиту А, який передається фекально-оральним шляхом, найчастіше через брудні руки, інфіковану воду та їжу.

Вірус гепатиту А передається внаслідок вживання забруднених продуктів харчування або води, через недотримання особистої гігієни, а також у сім’ях, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів родини.

Які симптоми гепатиту А?

Найпоширеніші симптоми вірусного гепатиту А:

  • Слабкість,
  • Підвищена температура,
  • Діарея,
  • Блювота,
  • Жовтяниця.

Якщо помітили такі симптоми в себе чи близьких – негайно звертайтеся до свого сімейного лікаря.

Інкубаційний період вірусного гепатиту А зазвичай триває 14-28 днів. У людей, які перехворіли гепатитом А, формується пожиттєвий імунітет.

Яка профілактика гепатиту А?

Найдієвішими способами профілактики захворювання залишається вакцинація та дотримання правил гігієни. Щоб уникнути поширення вірус, і хворому, і здоровому потрібно ретельно мити руки, особливо після відвідування вбиральні, а також перед вживанням їжі. Не купувати продукцію на стихійних ринках. Якщо це харчі без індивідуального пакування, овочі чи фрукти – обов’язково мити їх та бажано «обдавати» окропом перед вживанням. Будь-яку не бутильовану воду слід обов’язково кип’ятити перш ніж пити. Не вживати молочні продукти, куплені на ринках, без попередньої термічної обробки. Купувати продукти швидкого харчування лише у відведених для цього місцях, перед вживанням «вуличної» їжі – мити руки та обробляти їх дезінфектором.

Що таке спалах?

Спалах інфекційної хвороби – це декілька захворювань на інфекційну хворобу, пов’язаних між собою спільним джерелом та (або) фактором передачі інфекції.

Чи може бути в Україні «епідемія гепатиту А»?

Випадки гепатиту А фіксуються на території України щороку в різних областях. Гепатит А має сезонність та зазвичай проявляється у холодну пору року.

Наприклад, у 2022 році було зафіксовано 281 випадок. Здебільшого випадки не мають спільного епідеміологічного зв’язку, тобто одного спільного джерела інфікування.

Схожі записи